BVP-2

15. února 2009 v 16:20 | Sgt.Diler |  Technika
BVP2 je přímým pokračovatelem svého předchůdce BVP 1. Jedná se o vylepšenou verzi, přičemž nejdůležitějšími změnami jsou změny ve zbraňovém vybavení a vybavení pro ochranu . BVP 2 má novou dvojmístnou věž v které sedí velitel vozidla a střelec-operátor. Vozidlo je vybavené 30 mm kulometem 2A42 a 7,62mm spřaženým kulometem PkT. BVP 2 má stabilizátor v čemž se liší od svého předchůdce . Na věži je namontovaný nosič protitankových řízených střel, na který se mohou upevnit jak AT 4 SPIGOT tak i rakety AT 5 SPANDREL.
BVP 2 má v prostoru roje dva odklopné otvory ve stropě. Na každé straně prostoru roje jsou v střeše namontované tři periskopy. Protitankové střely jsou umístěny na lehce dostupném místě. Střelec-operátor má k dispozici celkem čtyři kusy. Častěji se používají AT 5 a AT5B než AT4. K dispozici je francouzsko-německá adaptérová souprava, která umožňuje použit i rakety Milan, Milan2 a Milan3.
Vozidlo má k dispozici přístroje pro noční pozorování. Jde o ruský SANOET 1, který má udaný dohled 2 600m. Vozidlo může použít pro noční zaměřování přístroje: ruský Trakt/1PN65 s dosahem 2 500m nebo může použít slovinský TS-F s rozpoznávací vzdáleností 2 000m.
BVP 2 je plně obojživelné vozidlo.

Verze
BVP 2D - neplovoucí s přidaným pancířem.
BVP 2E - 6mm ocelové pláty a kryty pásů
BVP 2K - velitelská verze s rádiem

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama