Co je to airsoft?

5. února 2009 v 17:24 | Sgt.Diler |  Airsoft
Airsoft je druh vojenského sportu,munice je malé plastovo-keramické kuličky, které jsou levné. Airsoft se hraje v mnoha pojetích od čistě sportovního po napodobování reálných vojenských jednotek včetně stejné výstroje a výcviku (tzv. military).

PRAVIDLA:

Hráče lze "zabít" (vyřadit ze hry) následujícími způsoby:
  • Zásah kuličkou - Hráč je vyřazen, pokud je zasažen vystřelenou kuličkou do jakékoli části těla či výstroje (včetně batohů, sumek atp.), kromě zbraně či helmy.
  • Zásah střepinou - Pokud v okruhu 5 m od hráče na otevřeném prostranství, nebo v okruhu 10 m v uzavřené místnosti dopadla imitace výbušniny (granátu), hráč je mrtvý. Dalším možným způsobem zasažení střepinou může být zasažení imitací střepiny i na větší vzdálenosti než jsou uvedené (např. při použití sádrové pyrotechniky).
  • Bodnutí - Bodnutím se myslí plácnutí rukou (imitování dýky) či dotyk zbraní (imitování bajonetu). Bodnutí platí pouze v případě, kdy o útočníkovi oběť neví (tzn. nejčastěji zezadu).
  • Vzdání se - Pokud nemá hráč prakticky žádnou naději na útěk či na záchranu života, může se sám vzdát. Nejčastěji to bývá, když ho k tomu někdo z nepřátelské strany vyzve.
POZOR: Pokud bude zasažen fotograf,zůstává ve hřišti,musí být označen vestou-reflexní
Já osobně to taky nedělám,hraju a když je třeba fotit vezmu zbraň na záda a fotim,ale výcvik pokračuje dál
Výbava
Hráč airsoftu v plné výbavě Hráč airsoftu v plné výbavě
Základní výbavou hráče jsou ochranné brýle na oči, jejichž nošení je ve hře povinné (chrání před zranění kuličkou letící rychlostí okolo 80 m/s i více), zbraň na bázi vzduchovky a zpravidla maskovací oblečení. Pokročilejší hráči pak používají imitace granátů (petarda zalitá v kusu sádry, popř. petarda obalená v hrachu a dalších materiálech, které nejsou nebezpečné) či min (jednoduché trhací provázky s malou rozbuškou či jinou slabou pyrotechnikou), plynové masky, vysílačky, nosné systémy, noční vidění, dýmovnice atd.
Zbraně: munice je velmi levná-keramické kuličky běžně k dostání,zbraně se používají airsoftky buď plastové,polokovové,kovové,pak plynové,elektrické a manuální..... pohybují se od 1000 až po několik tisíc ( 18 000 kč ) samozřejmě jsou tu pro začátečníky levné čínské kuličkovky...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama