Příručka sniper1

4. února 2009 v 17:58 | Sgt.Diler |  Sniper
Tato kapitola vysvětluje tyto techniky a dovednosti, které sniper musí znát předtím než bude nasazen v bojové akci. Používání těchto dovedností odstřelovači ovlivní jejich přežití na bitevním poli.
MASKOVÁNÍ
Maskování je jedna ze základních zbraní ve válce. Může znamenat rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem mise. Pro snipera znamená rozdíl mezi životem a smrtí. Rozsah maskování je důležitý od doby kdy sniper nesmí být odhalen. Ať už když je sám nebo jako část celku nebo dokud je v palebném postavení. Střelecký výcvik naučí snipera jak zasáhnout terč a znalosti maskování ho naučí jak se nestat z lovce kořistí. Pozornost věnovaná maskování je známkou velmi dobrého odstřelovače.

Ukazatele cílů

Aby se stal sniper zručným v maskování musí nejdřív porozumět ukazatelům cílů. Ukazatele jsou chyby které vojáci dělají a které mohou znamenat jejich odhalení. Odstřelovači musí vědět jak se vyhnout odhalení zaviněným těmito ukazateli, ale také jak odhalit protivníka na základě těchto chyb. Jsou to zvuky, pohyb, nevhodná kamufláž, vyrušení zvěře a pachy.
 1. Zvuky
  Hodně rozpoznatelné za tmy
  Zvuky způsobené pohybem, chrastěním výstroje nebo mluvení
  Slabé zvuky mohou být přirozené pro prostředí, ale mluvení ne
 2. Pohyb
  Hodně rozpoznatelný za světla
  Pohyb přitahuje lidské oko
  Rychlý pohyb je snadněji odhalitelný než pomalý
 3. Nevhodná kamufláž
  Odlesky, třpyt
  Obrysy
  Kontrast s pozadím
 4. Vyrušení zvěře
  Vyplašení ptáků
  Náhlé ztichnutí zvířat (nepřirozené ticho přírody)
  Vyplašení zvěře

 5. Pachy
Vaření
Kouření
Mýdlo, pleťová voda, deodoranty
Repelenty proti hmyzu

Základní postupy

Sniper může používat tři základní metody maskování. Může je používat samostatně nebo kombinovat s dalšími vyžadují-li to okolnosti. Tyto základní postupy jsou skrývání, splývání a klamání Skrývání Splývání Klamání

Druhy maskování

Dva základní typy které používají odstřelovači jsou přirozené a umělé.Přirozené Umělé PruhySkvrny Kombinace

Hejkal (Ghillie)

Obrazek
Hejkal je speciálně vyrobená maskovací uniforma s nepravidelnými maskovacími vzory nebo sítí.
Je vyroben z běžné polní uniformy nebo z jednodílné letecké kombinézy. Tato je obvykle otočená naruby, takže kapsy jsou vevnitř. Toto opatření chrání obsah kapes před zničením při plížení po zemi. Přední strana hejkala může být vyztužena pevnějším materiálem. Kolena a lokty jsou překryty dvěma vrstvami pevnějšího materiálu a na švy je použit nylon.
Maskování nebo síť překrývá ramena a sahá až k loktům na rukávech. Je použito na zadní straně obleku musí být dostatečně dlouhé na zakrytí zad a boků snipera když leží na zemi. Mělo by také zakrývat hlavu a krk ale nesmí zasahovat do obličeje a omezovat tak vidění nebo bránit v pohybu.
Část může být ze síťoviny. Tento díl slouží k zakrytí zbraně a hlavy v palebné pozici. Může být našit na hejkalovi nebo je to oddělená část. Hejkal vás neudělá neviditelným a je to pouze základ maskování. Živá vegetace která se dá přidělávat vám pomůže splynout s okolím.
předchozích dvou se používá při pohybu proměnlivým terénem. Obvykle je to nejlepší vzor pro většinu oblastí. se používají v oblastech s hustou listnatou vegetací se používají v silně zalesněných oblastech a když je listnaté vegetace řídká maskování je jakýkoliv materiál nebo prostředek který je vyrobený za účelem ukrytí. Kamuflážní barvy se používají na všechny odhalené části těla jako jsou obličej, ruce, týl a krk. Tmavší části obličeje se zesvětlují a světlé se ztmavují. Jsou tři vzory které se na tyto části těla malují. maskování je vegetace nebo materiály vlastní prostředí ve kterém operujeme. slouží k odvedení pozornosti od skutečného umístění odstřelovače je porovnání osobního maskování s okolím v místě kde sniper nemůže být spatřen se používá k ukrytí před pozorováním za hustou vegetací
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama