Určování větru a počasí

4. února 2009 v 18:21 | Sgt.Diler |  Sniper

Za školené Sniper, vlivy počasí jsou hlavními příčinami chyb v stávka kulku. Wind, Mirage, světlo, teplota a vlhkost ovlivní bullet, odstřelovač, nebo obojí. Některé nežádoucí účinky jsou méně významné, nicméně Sniping je často v extrémních povětrnostních a všechny efekty musí být brány v úvahu.

Wind zařazení
Vítr představuje největší problém pro odstřelovače. V tom smyslu, že vítr má na bullet zvyšuje s rozsahem. To je způsobeno především na zpomalení kulku rychlostí v kombinaci s delší dobou letu. To umožňuje větru mít větší vliv na kole, jak se zvyšuje vzdálenost. Výsledkem je ztráta stability.

Vzhledem k tomu, že Odstřelovač musí vědět, kolik účinkem větru bude mít o bod, musí být schopen klasifikovat vítr. Nejlepší metodou je použití hodiny systému. S Odstřelovač ve středu na hodiny a cíl na 12 hodin, vítr je přiřazena hodnoty: plné, poloviční, a nemá žádnou hodnotu. Plná hodnota znamená, že síla větru bude mít plný účinek na útěk kulku. Tyto větry pocházejí z 3 a 9 hodin. Poloviční hodnota znamená, že vítr na stejnou rychlost, ale z 1,2,4,5,7,8,10 a 11 hodin se bude pohybovat v bullet jen polovinu, stejně jako full-hodnotu větru. Žádná hodnota znamená, že vítr od 6 nebo 12 hodin bude mít malý nebo vůbec žádný vliv na let kulku.

Rychlost větru

Obrazek

Před očima se upravují na vyrovnání vítr, odstřelovač musí určit směr a rychlost větru. Ten mohou využít některých ukazatelů, ke splnění tohoto úkolu. Jedná se o škálu vlajek, kouřem, stromy, tráva, déšť a smysl cítit. Nicméně, preferovaný způsob určování směr a rychlost větru je čtení fata morgána. Ve většině případů, směr větru lze jednoduše určit, které sledujeme ukazatele.

A společná metoda odhadu rychlosti větru během výcviku je sledovat v rozmezí vlajkou. Odstřelovač určuje úhel mezi vlajkou a pole, ve stupních, pak rozděluje do konstantní číslo 4. Tento výsledek dává přibližnou rychlost v mílích za hodinu. Není-li příznak je viditelné, Odstřelovač může použít papír tráva, nebo nějaký jiný materiál na rameno světla úrovni, pak to kapky. Pak se přímo na místě, kde se pozemky a rozděluje úhel mezi jeho těla a paží do konstantní číslo 4.Obrazek

Nejvíce požadovaný způsob určování větru je s fata morgána. A Mirage je odrazem toho, že teplo prostřednictvím vrstvy vzduchu při různých teplotách a hustoty. A Odstřelovač může vidět fata morgána tak dlouho, jak existuje rozdíl v terénu a teploty vzduchu. Aby bylo vidět fata morgána odstřelovač musí zaměřit svou působnost na detektoru objektu na středový, pak místo působnosti zpět na cíl bez readjusting zaměření. Jak pozorovat pomocí dalekohledu, se jeví jako přelud pohybovat se stejnou rychlostí jako vítr, s výjimkou případů, kdy vyfukování rovnou do nebo mimo rozsah. Pak Mirage dává vzhled pohybující se rovně směrem nahoru bez bočního pohybu. To se nazývá "varu přelud." Obecně lze říci, že změny ve větru, a to až do 12 mph lze snadno určit, které sledujeme fata morgána.

Konverze rychlosti větru až minut úhlu
Všechny dalekohledy mají windage úprav, které jsou odstupňovány v minutách úhlu nebo ve zlomcích uvedených jednotek. A minutu úhel je 1/60th o titul. To se rovná 1 palce na 100 m (1,145 palce). Odstřelovači použití min. úhlu (MOA) určit a upravit i výškové korekce zapotřebí na zbraň na dosah. Po zjištění, směr a rychlost větru v MPH, odstřelovač pak musí převést do MOA pomocí následujícího vzorce. Tento vzorec je pravidlo palce a pouze je použit jako výchozí bod. Praxe a udržení dobré knihy data jsou hlavní cíle a nástroje.

ROZSAH (1. číslice) x rychlost (MPH) = MOA (pro plnou hodnotu větru)

Konstantní (za poloviční hodnotu větru rozdělit tento odpověď 2)

Konstantní, závisí na rozsahu cílů:

100-500 metrů "c" = 15

600 m "c" = 14

700-800 metrů "c" = 13

900 m "c" = 12

1000 m "c" = 11

Obrazek
Obrazek
Účinky světla
Light nemá vliv na dráze kulku, nicméně nemá vliv na způsob, jakým se Sniper vidí cíl prostřednictvím působnosti. To může být nápomocni praxe a dobré údaje knihu.

Vliv teploty
Teplota ovlivňuje střelec, střelivo, a hustota vzduchu. Když munice sedí na přímém slunečním světle, se spálí na prášek sazba se zvyšuje, což má za následek větší úsťová rychlost a vyšší místa nárazu. Obecným pravidlem je, že v případě, že puška je vynulováno a 20 stupni zvýšení teploty zvýší bod nárazu do 1 MOA. A 20 stupeň snížení teploty klesnou na bullet 1 MOA. Klíčem k úspěchu je důslednost při střelbě prostředí, nebo vědí, jak se změní vaše záběry efekt, kdy konzistence je vypnutý.

Vliv vlhkosti
Vlhkost vzduchu se pohybuje spolu s nadmořskou výškou a teplotou. Odstřelovač může narazit na problémy, pokud drastické změny vlhkosti se vyskytují v oblasti jeho provozu. Je-li vlhkost vzduchu se zvyšuje, pak je dopad na bullet klesá v důsledku toho, přetáhněte efekt a "váhu", která se navíc přidává voda s kulkou v letu. Kniha naznačuje, o 20% pravidlo palce zde. Smyslu, že pokud váš zvyšuje vlhkost 20%, od doby, kdy jste vynulováno vaší zbrani, pak kulku budou stávkovat 1MOA nízká. (Tento autor doporučuje použít 40% změní místo, ale vaše zkušenosti a údaje budou určovat přesný počet pro vás a vaše puška)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama