M24 a M82

17. dubna 2009 v 8:53 | Sgt.Diler |  odstřelovací pušky

M24

M24 je standardní ostřelovací puškou americké armády. Střílí střely ráže 7.62mm. Je lehká, spolehlivá, velmi přesná. Jednoduchý design a parametry jí propůjčují místo nejlepší ostřelovací pušky světa.
Pokud ukořistíte tudle krasavici, musíte mít hlavně trpělivost. Počkat si na ten pravý výstřel a zhodnotit ho. Pokud se třikrát netrefíte, přemístěte se. Na blízko jste nepoužitelní, a nepřítel vás po několika vašich výstřelech stejně odhalí. Najděte si místečko, odhadněte směr příchodu nepřítele, rozložte si nožky a čekejte. A pak mu vytvořte třetí oko.

M82

M82 Barrett je poloautomatická ostřelovací puška se zásobníkem na 10 nábojů. Je schopna likvidovat osamocené cíle či vybavení na vzdálenost přes kilometr. Je vybavená 10-ti násobným přiblížením a dvojtat, nic se nevyrovná M82.
M82 je opravdu děrovačka. Její zpětný ráz je tak velký, že musíte vždy znovu zaměřit. Protože je to poloautomat s velkým kalibrem, často se zasekává. Je to rozhodně zbraň především na velké vzdálenosti. Když vystřelí, vytvoří obláček dýmu, který vás obvzvášť ve dne lehko prozradí.
Hlavní je mít na paměti, že máte v ruce v podstatě protitankovou pušku s přiblížením. Pokud s ní něco trefíte (což je ale um) tak to má vystaráno. Je schopná vcelku velké kadence, ale jen bez zaměření. Na blízko tedy možno použít jako brokovnici. Na dálku se musíte trefit prvním výstřelem, protože než znovu zaměíte a najdete nepřítele, on se už dávno schová. Jinak se příliš nelíší od M24, až na ten obláček - ne že by vás ale prozrazoval příliš často.
(extremesoldiers)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama